Kurumsal

Aksan KozmetikMisyonKalite Politikası
Aksan Kozmetik 2008 yılında DEEP FRESH markasıyla İstanbul’da kurulmuştur.

Islak mendil sektöründe kaliteli, yenilikçi ve tüketicinin ihtiyaçları doğrultusunda ürünler geliştiren uluslararası bir güç olma hedefiyle yola çıkan Aksan Kozmetik, 2012 yılında, HAPPY KINDER markasıyla Bebek Bakım Ürünleri pazarına girerek ihracatta 40 ülkeye ulaşmıştır. 2013 yılında da Kategorilerine Kişisel Bakım Ürünleri ve Ev Bakım Ürünlerini eklemiş; COMFORT LOVE markasını pazara sürmüş. 2015 yılında ise İhracatı 5 kıtada 80 ülkeye ulaşmıştır.

Tüm çalışanlarına, işbirliği içerisinde olduğu tedarikçilerine, iş ortakları ve müşterilerine kazandırarak büyüyen; topluma, ekonomiye ve çevreye faydalı lider bir kuruluş olmayı hedefleyen Aksan Kozmetik Hadımköy’de üretim yapmakta, şu an 200 personeli ile bölgesinde güçlü bir istihdam sağlamaktadır.

Hadımköy’de 20 bin metrekarelik üretim tesisinde kozmetik, pamuk grubu, kişisel bakım, bebek bakım, ev ve oto temizlik kategorilerinde yılda 150 milyon adet entegre üretim kapasitesine sahiptir.

Türkiye ve dünyanın önemli zincir mağazalarının özel ürünlerini üreten ve güçlü markaların ürünlerinin dolumunu yapan Aksan kozmetik bu alanda da yatırımlarına devam etmektedir.

İç ve dış pazarlardaki müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi ilke edinmiş olan Aksan Kozmetik bulunduğu coğrafyanın avantajlarını etkili şekilde kullanabilmektedir. Önemli limanlara yakınlığı, ihtiyaç duyulan hizmet ve ürünlerin termininde hızlı hizmet anlayışı ve lojistik kabiliyetinin üst düzeylerde olması Aksan kozmetiği müşterilerine karşı güven duyulan, uzun soluklu ticaret anlayışını sürdüren bir şirket haline getirmiştir.

İhracatta olduğu kadar Türkiye pazarında da yatırımlarına devam eden Aksan Kozmetik yerel kanalda kendi satış ağını kurmuş ve bir çok markasını önemli noktalarda satışa sunmuştur. Şirketin hedefi iç pazarda da güçlü ve bilinen markalarla sektörün önde gelen kuruluşlarından biri olmaktır.

Aksan kozmetik ürün yelpazesinde ISO 9001 ve ISO 22716 GMP, SASO, CPNP kalite standartlarına uygun üretilen bir çok ürün bulunmaktadır. Islak mendil, pamuk grubu, bebek ürünleri, kişisel temizlik ürünleri, saç bakım ürünleri, vücut yıkama jeli, sıvı sabun, mobilya cilası, mutfak,banyo, fırın, cam ve deri temizleyicileri olmak üzere sıralayabiliriz. Bu ürünler haricinde kişisel bakım ve temizlik grubu kategorisinde daha pek çok ürün ve projeler üzerinde çalışmaları hızla devam etmektedir.

Çalışanlarımıza heyecan ve gurur veren bir çalışma ortamı yaratarak, kurumumuzun sürekli başarısında en büyük etken olan çalışan memnuniyetinin devamlılığını sağlamak, müşteri odaklı, topluma karşı sorumlu ve etik değerlere önem veren, daima kazanmayı hedefleyen şirketimizin yükselen nitelikli çalışanlarının bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirip, potansiyellerini ortaya çıkarıp, sürekli üstün performans göstermelerini sağlayarak, bulunduğu her sektörde en çok tercih edilen şirket olmak ve konumu korumaktır.
Üretim sistemimiz Uluslararası ISO 9001-2008 ve ISO 22716-2007 Kalite Yönetim Sistemi Belgesine sahiptir.

Kozmetik sektöründe, ulusal ve uluslar arası müşterilerimizin taleplerini, beklentilerini en üst düzeyde karşılamak ve memnuniyetini en üst düzeye çıkartmak.
Kalite yönetim sistemi şartlarına uymak ve etkinliği sürekli bir şekilde iyileştirmek.
Üretim süreçlerimizde ürün kalitesini sağlayarak ve sürekli geliştirerek müşterilerimize zamanında, istenilen kalitede ve uygun maliyette ürün sağlamak.
İşini seven, sahiplenen, disiplinli, saygılı ve sürekli kendini geliştiren çalışanlarımıza gerekli eğitimleri sağlamak.
Tüm paydaşlarımızın sistemimizin bir parçaları olmalarını sağlamak.
Sürekli büyüyen, sektörün önde gelen ve çevreye saygı duyan bir kuruluş olmak.